Polecanki-cacanki #6

16:12

Polecanek-cacanek nie było od dawna, ponieważ stwierdziłam, że polecanie 3 linków nie ma sensu. Jednak w ostatnim czasie odkryłam takie cudowności, które muszę pokazać światu. Czyli Wam, moi drodzy, Wam!
Muzycznie:


Marek Piekarczyk zdecydowanie wygrywa. Po prostu świetne, naprawdę prześwietne wykonanie. Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie interesowałam się twórczością Skaldów, ale takie utwory potwierdzają, że warto się wgłębić. Chociażby w teksty, ponieważ - jak widać - są cudowne.Ta piosenka w ogóle mnie nie porwała... Dopóki nie usłyszałam tej wersji (na Snapchacie Pani Ekscelencji, jeżeli dobrze pamiętam). Wkręcone, słucham dzisiaj cały czas!

Przydatne:

Ostatnio moim ratunkiem jest ta aplikacja. Dzięki niej i metodzie Pomodoro praca idzie mi o wiele łatwiej, a ja bardziej skupiam się na zadaniach. Działa! 
Zdążyłam zrobić wszystkie zlecenia zaplanowana na dziś, poćwiczyć, zebrać materiały na jutro i napisać notkę (ok, jestem jeszcze w trakcie). Wypróbujcie!

Ostatnio również pomagam sobie w ćwiczeniach aplikacją Squat Challenge. Niby nic, ale przynajmniej wszystko mam pod kontrolą.

Do poczytania:

Niebałaganka pisze o ty, jak znaleźć więcej czasu. Ostatnio przykładam do tego naprawdę dużą wagę, dlatego też wszystkie rady analizuję i najlepsze dla mnie staram się wprowadzać w życie. Polecam, naprawdę polecam. Myślę, że każdy może znaleźć inspirację dla siebie.

Może nie będzie to jakaś świetna rekomendacja, ale poczytajcie o ojcach, których nie ma co zazdrościć, bo to bardzo fajny tekst jest!

Fejsbukowo:

Ostatnio Tattwa uczyła, jak korzystać z fejsa, wspominając o sympatii do lolcontentu. Och, ja również go uwielbiam. Poza tym Hush jakiś czas temu podzieliła się listą ciekawych stron na Facebooku. Bardzo mnie to zainspirowało, dlatego w dzisiejszych Polecankach-cacankach muszę się podzielić z Wami moimi ulubieńcami. Polecam więc wszystkim, ale wcale nie obiecuję, że będzie jakoś turbointelektualnie, bo nie będzie. 

Po prostu lubię oglądać posty, których nie rozumiem, które mnie zdumiewają i zastanawiam się, czy to nie jest przypadkiem największy troll roku. Dlatego też przeglądam z ciekawością Bękę z mamuś na forach i nieco podobne Mądrości zakochanych.

Bardzo zabawne strony, ale w zupełnie innym stylu to Typowy Harlequin oraz Wikipedia jako źródło cierpień (i wielu przyjemności).

Uwielbiam też tych, którzy stoją na straży poprawności językowej i zobaczą każdy, nawet najmniejszy błąd, w moim prywatnym rankingu wyróżniam Czujne oko Edytora i Cała Polska czyta dziennikarzom

Skoro już mówimy o Facebooku, zapraszam również do mnie, jest fajnie! 

A co pojawiło się ostatnio na Ważę Słowa?Prawdopodobnie polubisz też:

4 komentarze

 1. "Słodki książę i śmierdząca królewna" brzmi jak świetna lektura :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić do niej :D

   Usuń
 2. Jak miło znaleźć się w takim zestawieniu. Dziękuję! I mam nadzieję, że sposoby, które mi pomogły sprawdzą się również u Ciebie. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie :)
   Również pozdrawiam!

   Usuń

Polub mnie!