Najlepsze polskie podcasty


Nie macie wrażenia, że właściwie z dnia na dzień podcasty są coraz bardziej popularne? Ja mam. I to wrażenie bardzo mnie cieszy, bo im więcej, tym lepiej. Przedstawiam najlepsze polskie podcasty!

Podcasty są dla mnie o tyle fajniejsze od takich (przykładowo) regularnych filmików na YT (nawet jeśli pogadankowych), że kiedy nie patrzę ślepo w monitor, nic mnie nie omija. A ja zdecydowanie wolę słuchać – kiedy coś sobie tworzę, kiedy coś przeglądam, sprzątam, robię obiad. Nie przepadam wtedy za ciszą, coś musi sobie do mnie gadać i jeśli dodatkowo mówi z sensem – to super. Dlatego bardzo się cieszę, że pojawia się coraz więcej podcastów po polsku. Obiecałam w tytule, że dzisiaj pokażę Wam najlepsze polskie podcasty i nie kłamałam, jednak czuję się w obowiązku dodać, że to najlepsze polskie podcasty według mnie. Nie traktujcie tego jako oficjalnego rankingu. Albo traktujcie, jeśli chcecie. 😉 Co polecam?

Uwaga!

Muszę dodać, że od jakiegoś czasu także ja dołączyłam do grona osób nagrywających podcasty! Znajdziecie mnie tu:

Czytu-Czytu

Mój zdecydowany faworyt. Uwielbiam książki i uwielbiam o nich rozmawiać. Nic więc dziwnego, że kiedy ktoś o nich opowiada, słucham z ogromną przyjemnością. Dowiaduję się czegoś interesującego, poznaję różne punkty widzenia, zapisuję kolejne tytuły – czego chcieć więcej? Poza tym polubiłam prowadzące i dobrze mi się ich słucha w tym trójkącie (i to dosłownie, bo kiedy są występy gościnne, coś mi już nie pasuje :D).

Zombie vs Zwierz

Kasia Czajka i Paweł Opydo, czyli Zombie vs Zwierz. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że polecam z czystym sercem każdy odcinek, bo słucham ich wybiórczo, zazwyczaj przekonuje mnie tytuł, ale nie zmienia to faktu, że i tak przesłuchałam 75% odcinków, a dyskusje Pawła i Kasi są dla mnie niezmiernie ciekawe. Lubię też fakt, że tematyka jest szeroka, nawet jeśli oparta głównie na popkulturze. PS Jest też zabawnie, to się ceni!

Kryminatorium

W zakładce O mnie możecie przeczytać, że w wolnych chwilach czytam o sekcjach zwłok, zbrodniach i seryjnych mordercach. Troszkę oszukałam, bo nie tylko czytam – również słucham. I cieszę się bardzo, że Marcin z kanału Niediegetyczne zdecydował się nagrywać podcast. Ciekawe sprawy, intrygujący głos, dobry research. Dla wszystkich fanów true crime pozycja obowiązkowa!

Tu Okuniewska

Nie bez powodu okrzyknięta królową polskich podcastów. Nagrywa z piwniczki w Rejkiawiku i robi to tak, jakby mówiła do mikrofonu od dziecka. Prowadzi dwa podcasty, w tym coraz popularniejsze „Ja i moje przyjaciółki idiotki”, jednak mimo wszystko jest mi bliżej do tego pierwszego. Słuchanie Okuniewskiej to już trochę trend i warto mu się poddać! 🙂

Imponderabilia

Wywiady Karola Paciorka, długie, często wyczerpujące (temat oczywiście!). Pokazały mi niektórych znanych ludzi z zupełnie innej strony, wyjaśniły, wskazały inny punkt widzenia, a to właśnie lubię w tego rodzaju rozmowach. Polecam więc z czystym sercem.

WNOP – Więcej niż oszczędzanie pieniędzy

WNOP-u słucham bardzo wybiórczo, nie będę ściemniać, ale włączam go zawsze, kiedy widzę ciekawego rozmówcę. Lubię słuchać o kulisach biznesu, lubię słuchać ludzi, którzy osiągają swoje cele, poznawać ich drogę. To dla mnie nie tylko inspirujące, lecz także po prostu bardzo ciekawe. Podoba mi się też podejście do biznesu Michała Szafrańskiego, dlatego WNOP musiał się tutaj znaleźć!

Mała Wielka Firma

Na podcast Mała Wielka Firma trafiłam dzięki Arlenie Witt. Bardzo lubię słuchać Arleny, więc jeśli jest gościem podcastu jakiegokolwiek, to ja tego podcastu wysłucham. 😀 Więc przywiodła mnie rozmowa z Arleną, ale zostałam na dłużej. Dopiero zaczynam moją przygodę z nadrabianiem odcinków, jednak już mogę polecić, bo to są bardzo ciekawe rozmowy, szczególnie dla przedsiębiorców. PROTIP: Kiedy mam mniej produktywny dzień, coś poszło nie po mojej myśli, włączam podcast i wykreślam z listy podpunkt: Naucz się czegoś dzisiaj! Od razu mi lepiej. 😉

Słuchacie podcastów? Jeśli możecie mi coś polecić, chętnie sprawdzę każdą propozycję!


4 odpowiedzi na “Najlepsze polskie podcasty”

  1. To podcasty, z których i ja korzystam, przynajmniej większość. Aktualnie najczęściej słucham swoje najlepsze podcasty w Spotify i na YouTube. Mój wyjątkowy do Projektant Życia, Więcej niż Oszczędzanie Pieniędzy i Mała Wielka Firma. A może niedługo będę tworzył własny 🙂

    • To nad czym bym popracowała, to jakość dźwięku, aktualnie przez to trudno się go słucha, w jednym z odcinków miałam wrażenie, że ciągle ktoś coś mówi w tle, bardzo rozpraszające. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *