/O mnie

O mnie

Cześć, mam na imię Justyna i zapraszam Cię po słowa na wagę.

Dużo myślę, piszę i mówię o kulturze, głównie polskiej. Zachwycam się artystami, muzyką, słowami i filmem. Lubię obserwować ludzi i analizować zauważone.

Moimi towarzyszami są książki, muzyka i Artyści.

Artystą mojego życia i numerem jeden w każdej kulturalnej kategorii jest Michał Bajor, który koi moją duszę najcudowniej na świecie. Depcze mu po piętach genialny Janusz Radek, którego głos jest tak niesamowity, że nie mogę zrozumieć, dlaczego tak bardzo niedoceniany! Zarażam ludzi miłością do Krystyny Jandy. Uspokaja mnie Magda Umer. Zachwyca do granic energia Alicji Majewskiej. Poza tym ciągle na nowo zakochuję się w słowach Agnieszki Osieckiej, a Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta i Jeremi Przybora mają stałe miejsce w moim sercu. W potrzebie piękna sięgam po Halinę Poświatowską. Podziwiam i uwielbiam Audrey Hepburn. Wymieniać nazwiska najważniejszych dla mnie artystów mogę jednak znacznie dłużej!

Dużo czytam, więcej mówię. Chciałabym kiedyś wyrównać te proporcje. Kocham biografie, moje półki zalewa literatura faktu, kolekcjonuję publikacje o Audrey Hepburn. Nie pogardzę thrillerem (Jeffery Deaver jest geniuszem – kłaniam się nisko!), a w wolnych chwilach czytam o sekcjach zwłok, zbrodniach i seryjnych mordercach.

Relaksuje mnie hand lettering. Prawdziwą przyjemność znajduję w malowaniu słów moich ukochanych piosenek.

Nadrabiam polskie kino.

Dopisuję zakończenia do zasłyszanych historii.

Próbuję zapanować nad bałaganem. Uczę się organizacji i z radością prowadzę bullet journal od ponad 3 lat.

Dążę do celu.

Cześć!