Jonasz Kofta – poeta polskiej piosenki [PLAYLISTA]

Jonasz Kofta wiersze i piosenki

Kochajmy poetów. Kochajmy Jonasza Koftę.

Wielka czwórka poetów polskiej piosenki to dla mnie niezmiennie Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta i Jeremi Przybora. Zajmują specjalne miejsce w moim sercu, o czym wspominałam już w zakładce O mnie.

Nie będę ukrywać – zawsze najbardziej zachwycali mnie Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski. Pozostałych panów niestety trochę pomijałam. Jednak od dłuższego czasu jak tylko zakocham się w słowach piosenki – które są dla mnie właściwie najważniejsze – od razu sprawdzam autora i zauważyłam, że im większy zachwyt, tym częściej Jonasz Kofta.

Nie miałam wyjścia – musiałam kupić przepięknie wydaną książkę wydawnictwa Prószyński i S-ka Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki. Zapoznawanie się z nią i z mistrzostwem Jonasza Kofty zainspirowało mnie do stworzenia playlisty. Dobrem bowiem należy się dzielić!

Playlista utworów wykonywanych bądź napisanych przez Jonasza Koftę będzie uzupełniana, już teraz jednak dzielę się 80 perełkami – różni wykonawcy, różne interpretacje, mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *