Najlepsze podcasty 2019 roku


Spojrzałam dzisiaj na mój wpis sprzed roku, w którym opisałam najlepsze polskie podcasty i zdecydowanie chciałabym go aktualizować. Czego słucham dzisiaj? Jakie są, według mnie oczywiście, najlepsze podcasty 2019 roku?

Ile ja się nasłuchałam w tym roku! Przy każdym sprzątaniu, myciu naczyń, gotowaniu, na długich spacerach – ciągle słuchałam podcastów. Sprawiało mi to ogromną przyjemność i oczywiście sprawia nadal. Z radością przedstawię Wam więc najlepsze podcasty 2019 roku!

Prawdziwe zbrodnie

Prawdziwe zbrodnie to mój absolutny numer jeden, jeżeli chodzi o podcasty. Nie mam pojęcia, kiedy na niego trafiłam i w jaki sposób, ale najpewniej w drugiej połowie roku rozpoczęłam przygodę z Karolinami. Dziewczyny są super i podcast jest super! To coś absolutnie świeżego w polskiej… podcastosferze(?). „Lekkie”, czasami żartobliwe opowiadanie o sprawach tak poważnych jest totalnie w moim stylu. Zaznaczam, że Karoliny nie spłycają zbrodni, po prostu podchodzą do nich nieco mniej dramatycznie. I w tym ich siła! Plus uwielbiam dygresje. Serio, nie wiem, jak ktoś może je przewijać. Bardzo żałuję, że jestem na bieżąco, bo codzienne spacery z dziewczynami były moimi ulubionymi. Pewnie dlatego ostatnio robię dziennie mniej kroków…

Śledztwo Pisma

CO TO JEST ZA HISTORIA. Naprawdę, jeśli pierwszy raz słyszycie o tym serialu podcastowym, to w tym momencie warto przestać mnie czytać i zacząć słuchać Śledztwa Pisma. Bardzo profesjonalny to jedno. Ale ta historia! Zwroty akcji tak niemożliwe, że gdyby ktoś napisał taką książkę, pomyślałabym – przesada. A to wszystko działo/dzieje się naprawdę. W naszym kraju. Jestem niesamowicie ciekawa, co tak naprawdę knują Agata i Jan. I nie mogę się już doczekać drugiego sezonu, kolejnej sprawy. Ten podcast tak wciągał, że w piątek rzucałam niemal wszystko, bo MUSIAŁAM wiedzieć, co dalej. Teraz możecie posłuchać już całości, jesteście więc w bardzo komfortowej sytuacji.

Kryminatorium / Sylwetka mordercy

O Kryminatorium mówiłam w zestawieniu w 2018 roku, ale i w tym z chęcią słuchałam podcastów tworzonych przez Marcina Myszkę. Oprócz Kryminatorium niedawno pojawił się nowy projekt – Sylwetka mordercy. Mam ogromną nadzieję, że doczekamy się kolejnego sezonu, ponieważ opowieść o Grzegorzu Tyklewiczu była niesamowicie ciekawa. Marcin ma głos idealny do takich podcastów i świetnie mi się go słucha. Polecam!

ZVZ

Wciąż jednym z moich ulubieńców jest podcast ZVZ. Kasia Czajka-Kominiarczuk i Paweł Opydo poruszają bowiem tematy, o których chcę słuchać. Dzięki nim wiem też, co dzieje się w popkulturze. Poza tym sporo się podczas słuchania śmieję, a naprawdę bardzo to doceniam, bo kto nie lubi być rozśmieszany?!

Piąte: Nie zabijaj

Mówiłam przy okazji Prawdziwych zbrodni, że bardzo podoba mi się ta lekka forma. To prawda, tyle mamy przecież mrocznych podcastów kryminalnych. Jednak w tym roku słucham też z ogromnym zaciekawieniem podcastów Justyny Mazur. Jej głos jest tak kojący, jak muzyka relaksacyjna! Piąte: Nie zabijaj nie jest dla mnie typowym podcastem kryminalnym, bo zamiast dramatu więcej jest w nim takiego jakiegoś smutku, który zmusza do refleksji. I to też jest potrzebne!

Słuchałam też dużo Czytu Czytu, ale od kiedy zaczął się cykl o Wiedźminie, zupełnie przestałam. Czekam na nowy sezon! Wciąż wysoko w rankingu jest też Karol Paciorek, którego rozmowy wciągają od pierwszej do ostatniej minuty. Słucham też Okuniewskiej, ale uważam, że tego podcastu już naprawdę nie trzeba polecać. A poza tym wszystkim słucham też… siebie.

Ważę Słowa Podcast

Oczywiście, że jestem najwierniejszą fanką mojego podcastu! No dobrze, nie jestem, ale słucham każdego odcinka, żeby mieć pewność, że wszystko ładnie się dodało. Mówię o kulturze, ludzkich zachowaniach, czasami o sobie. W listopadzie skończył się pierwszy sezon mojego podcastu, ale już niedługo rozpocznie się kolejny. I będzie w nim zdecydowanie więcej kultury i artystów. Do usłyszenia!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *