Wisława zmieniła moje spojrzenie na świat – PPK z Weroniką Suder


Bardzo się cieszę, że tak ciepło przyjmujecie cykl PPK. Tym bardziej smucę się, że powoli dobiega końca. Ale zanim to nastąpi, przeczytamy jeszcze wiele pięknych słów!

PPK z Weroniką Suder

Dzisiaj goszczę na blogu Weronikę Suder: http://instagram.com/rozjuszona

Za co kochasz/lubisz polską kulturę?

Za język! Odpowiadam jak Ruda, ale… to prawda. Proszę, posłuchajcie Kabaretu Starszych Panów. Wyjaśnią wszystko.

Po jaką jej formę sięgasz najczęściej?

Piosenki i wiersze. Ostatnimi czasy najchętniej takie, które mnie odrywają od rzeczywistości, przenoszą w inny, miły (czyli najchętniej leśny) świat.

Twórczość jakiej polskiej artystki/jakiego polskiego artysty poleciłabyś najchętniej?

Wisławy Szymborskiej! Tak, to zdecydowanie było moje odkrycie na całe życie. Zresztą, zaczęłam już mówić Szymborską i nie bez powodu znajomi mówią na mnie: WS. Wisławę trzeba odkryć. Niby każdy zna choć jeden jej wiersz, ale ja polecam szukać i czytać dalej, więcej, ale nie do przesady. Wisława zmieniła moje spojrzenie na świat. Dzięki Wisławie doceniam każdego spotkanego Kosa, każdy listek, łodygę, dobro, miłość. Trzeba też poza wierszami spojrzeć na jej twórczość „niepoważną” (wystarczy sięgnąć po książkę „Błysk rewolwru”). A i warto na całe jej życie spojrzeć. Z Wisławą po prostu żyje się głębiej, mocniej, lepiej i czulej. Cytując klasyka: „najważniejsza jest czułość, ani jędrne pośladki, ani księżyc w pełni”.

Ulubieńcy

Twój ulubiony polski film: „Popiół i diament”

Twoja ulubiona polska płyta: Moje serce należy do płyty Natalii Sikory „BWB EXPERIENCE”

Twoja ulubiona polska książka: Tadeusz Konwicki „Bohiń”

Twoja ulubiona polska piosenka:Jest to najtrudniejszy wybór na świecie, na ten moment: Natalia Sikora „Żywcem pogrzebana”

Do akcji PPK zapraszam również Ciebie!

Bardzo dziękuję Weronice za przyjęcie zaproszenia! 🙂 Przypominam, że możecie być częścią PPK. Napiszcie do mnie (zakładka KONTAKT) lub oznaczcie posty promujące polską kulturę na Instagramie hashtagiem #wazeslowa_ppk.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *