Mówi do mnie w najpiękniejszym języku świata – PPK z Iwoną


Ogromną radość sprawia mi zapoznawanie się z wypowiedziami moich gości. Po pierwsze dlatego, że widzę w nas dużo podobieństw, a to zawsze cieszy. Po drugie – polecają wspaniałe dzieła kultury! Dzisiaj na blogu goszczę Iwonę.

PPK z Iwoną

Na moje pytania odpowiada Iwona

@stancieprzedlustrami na Instagramie

Za co kochasz polską kulturę?

Kocham polską kulturę za to, że mówi do mnie w najpiękniejszym języku świata oraz za to, że mnie nieustannie kształtuje.

Co lubisz w niej najbardziej?

Najbardziej lubię w niej to, że od wielu, wielu lat chodzi za mną krok w krok i stopniowo zapełnia zakamarki mojej duszy. Uczy, że wrażliwość to wyjątkowy dar, a częstych wzruszeń nie trzeba się wstydzić.

Po jaką jej formę sięgasz najczęściej?

Najczęściej sięgam po muzykę, bo kocham dzielić się nią z innymi. W roli muzycznego odkrywcy czuję się doskonale. Wielu moich znajomych „zaraziłam” miłością do któregoś z moich ukochanych artystów – zawsze towarzyszy mi przy tym fantastyczne uczucie spełnienia. Muzyka to całe moje życie.

Twórczość jakiej polskiej artystki/jakiego polskiego artysty poleciłabyś najchętniej?

Najchętniej poleciłabym twórczość Grzegorza Ciechowskiego – mojego przewodnika w postrzeganiu uczuć i kraju, w którym żyję. Ciechowski jest osobą, która pozwala mi na wysnucie wniosków, że nikt inny jak właśnie artysta może stać się moją bratnią duszą.

Ulubieńcy

Chyba najtrudniejsze zadanie! 😀

Twój ulubiony polski film: Krótki film o miłości Krzysztofa Kieślowskiego

Twoja ulubiona polska płyta: Poganie! Kochaj i obrażaj Róż Europy

Twoja ulubiona polska książka: wszystkie książki Sabiny Waszut (nie potrafię wybrać jednej!)

Twoja ulubiona polska piosenka: Closterkeller – Violette

Dołącz do nas!

Bardzo dziękuję Iwonie za przyjęcie zaproszenia! 🙂

Jeżeli i Ty chcesz do nas dołączyć, napisz do mnie (zakładka: KONTAKT). Do akcji PPK możesz dołączyć również na Instagramie dzięki skorzystaniu z #wazeslowa_ppk lub innych hashtagów związanych z tym cyklem. Jeśli oznaczysz mój profil (@wazeslowa), będę mogła łatwiej Cię odnaleźć.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *