Najchętniej sięgam po to, na co mam ochotę w sensie emocjonalnym – PPK z Kulturalną Pyrą


Dzisiejszym gościem cyklu PPK jest Katarzyna Zych, znana także jako Kulturalna Pyra.

PPK – Pokochaj polską kulturę! to cykl na moim blogu, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi chcemy przekonać nieprzekonanych, że warto sięgnąć po polską kulturę. Kliknij po więcej informacji.

PPK z Kulturalną Pyrą

Na pytania odpowie Kulturalna Pyra – Katarzyna Zych
www.kulturalnapyra.wordpres.com
www.facebook.com/kulturalnapyra
www.instagram.com/kulturalnapyra

Za co kochasz polską kulturę?

Kocham polską kulturę za to, że idealnie opowiada o bliskich mi uczuciach, a w wielu bardzo złych momentach potrafiła być głosem społeczeństwa.

Po jaką jej formę sięgasz najczęściej?

Nie ma u mnie czegoś takiego, że sięgam najczęściej po film, książkę czy płytę. Najchętniej sięgam po to, na co mam ochotę w sensie emocjonalnym. Dobra komedia? Odkopuję przygody Franka Dolasa! Melancholijne utwory? Szukam na półce płyty Korteza!

Twórczość jakiej polskiej artystki/jakiego polskiego artysty poleciłabyś najchętniej?

Zdecydowanie Artura Andrusa. To jedyny polski artysta, które słucham nieprzerwanie od 12 lat. Uwielbiam go za humor, ironię, dystans do otaczającego nas świata, a przede wszystkim umiejętność przekuwania rzeczywistości w twórczość. Jego piosenki wydają się bardzo absurdalne, ale najczęściej to samo życie. Wystarczy posłuchać na YouTubie tzw. Jednorazowych Piosenek Radiowych, które powstawały na potrzebę audycji „Akademia Rozrywki”. Ich teksty Artur Andrus tworzył na podstawie wiadomości usłyszanych w serwisie informacyjnym Trójki. I tak powstały utwory o paletkach Amnona w wykonaniu Joanny Kołaczkowskiej czy nowym, słodkim sporcie Hiszpanów w wykonaniu Mariusza Kiljana.

Ulubieńcy

Wybranie ulubionych tytułów to dla mnie coś bardzo trudnego, więc za pozwoleniem Justyny, podaję stan na ten moment 🙂
Twój ulubiony polski film: „Hejter” reż. Jan Komasa
Twoja ulubiona polska płyta: „Kundel” Artur Rojek
Twoja ulubiona polska książka: „Jaremianka. Biografia” Agnieszka Dauksza
Twoja ulubiona polska piosenka: „Dzień dobry” Kwiat Jabłoni

Chcesz dołączyć do PPK – Pokochaj polską kulturę?

Bardzo dziękuję Kasi za to, że zgodziła się wziąć udział w cyklu PPK. Jeśli chciał(a)byś do nas dołączyć, napisz do mnie (zakładka: KONTAKT). Masz ochotę opowiedzieć o swojej miłości do polskiej kultury na Instagramie? Skorzystaj z #wazeslowa_ppk lub innych hashtagów związanych z tym cyklem i oznacz mój profil (@wazeslowa).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *