Tęsknisz za beztroską?


Kiedy w grafikę Google wpisałam „tęsknię za dzieciństwem”, moim oczom ukazało się przede wszystkim mnóstwo demotów. Sprawdziłam, bo ciekawiło mnie, czy naprawdę to jest jakieś masowe zjawisko, ta tęsknota. Google mówi, że jak najbardziej.

Najczęściej tęsknimy za beztroską, prawda? Niczym nie musieliśmy się martwić, był dach nad głową (zazwyczaj) i dobre jedzenie (zazwyczaj) robione przez mamę (lub tatę, babcię, dziadka czy kogo tam chcecie). Dodatkowo zabawy do późnej nocy, czyli prawdopodobnie 19.00, zero telefonów, komputerów, żadnego uwiązania. Chyba że do Pegasusa, w którego się grało aż do utraty tchu, ale ciiiii, to i tak nie miało takiej skali jak dzisiaj.

Wielu z nas często więc stwierdza, że tęskni za tym uczuciem i chętnie wróciłoby do tamtych czasów.

I wiecie co? Może też bym wróciła do tej beztroski, tylko ja tego uczucia po prostu nie pamiętam. Pamiętam smaki lata, nawet zapach soku, którym się zatrułam pamiętam, pamiętam ból, kiedy dostałam dachówką w nos, serio, potrafię sobie przypomnieć, ale tej beztroski jakoś nie mogę.

Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest tak, że w ogóle nie mogę sobie wyobrazić takiego uczucia, ani go mieć, ja po prostu nie za wiele emocji z dzieciństwa pamiętam tak mocno, żeby siedzieć i wzdychać i rozpamiętywać. Nie.

Zresztą, serio chcielibyście nagle cofnąć się w czasie? Do miejsca, gdzie prawdopodobnie nie ma jeszcze ludzi, z którymi spędzacie teraz mnóstwo czasu i za którymi pewnie cholernie byście tęsknili, do miejsca przed wieloma etapami, które już przeszliście i jesteście z tego cholernie dumni. Do miejsca, które już nie do końca jest Wasze, bo dorośliście i to wszystko już po prostu jest daleko za Wami.

Moje dzieciństwo było całkiem spoko i gdybym mogła starą ekipą zagrać w siatę albo z dawnymi przyjaciółkami usiąść i poplotkować na Warce czy w innych miejscówkach, to byłabym pewnie niezwykle radosna. Tylko czy dokładnie taka beztroska jest mi teraz do szczęścia potrzebna? Tak na co dzień, na stałe?

Chyba nie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *